18.8 C
НачалоБългарияШумен удари Черноморец (видео)

Шумен удари Черноморец (видео)

Александър Милов поведе колоната на реализаторите за новака в НБЛ с 30 точки

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Шумен прекъсна серията си от две поредни загуби в НБЛ. Отборът на Янко Янков изненада Черноморец след 88:85 у дома в мач от 20 кръг в родния елит. Новакът в шампионата при мъжете вече има баланс от 3-17 и е девети, докато бургазлии са четвърти с 12 успеха и 8 поражения.

НАЙ-ДОБРИ: Александър Милов поведе колоната на реализаторите за Шумен с 30 точки, от които 4 тройки. Деян Биелич оформи дабъл-дабъл – 24 и 16 борби. Маркъс Майърс също стигна до двойните показатели – 13 точки и 12 асистенции.

Евгени Хаджирусев бе най-резултатен за Черноморец с 20 точки и 8 асистенции. Константин Коев вкара 21. Андрей Иванов приключи с дабъл-дабъл – 18 точки и 12 борби.

И ОЩЕ: В групата на „акулите“ за двубоя не бе Антъни Дженуари.

ПЪРВО ПОЛУВРЕМЕ: След равностойните първи минути домакините взеха аванс от 7 точки чрез Деян Биелич, Константин Паисиев и Александър Милов. Черноморец намали до 19:20 чрез Евгени Хаджирусев и Константин Коев, но Милош Чойбашич, Маркъс Майърс и Александър Милов фиксираха 28:19 в полза на „жълтите“ след 10 минути. През втория период бургазлии стояха близо до съперника чрез Евгени Хаджирусев, Константин Коев и Андрей Иванов, но Шумен държеше водачеството чрез Деян Биелич и Маркъс Майърс за 45:41.

ВТОРО ПОЛУВРЕМЕ: След паузата Черноморец не се отказваше и дори поведе чрез Влатко Гранич, Андрей Иванов и Георги Боянов за 56:55. Серия от 9-0 върна лидерството на Шумен за 67:59 след 30 минути. През последната четвърт Александър Милов направи +10 за новака в шампионата, но отборът на Васил Евтимов заличи 8 от тези точки чрез Евгени Хаджирусев, Константин Коев и Георги Боянов. Виктор Серафимов, Маркъс Майърс и Александър Милов подпечатаха успеха на Шумен с крайното 88:85.

КАКВО ПРЕДСТОИ: На 19 март Шумен ще гостува на Академик Пловдив, а Черноморец ще се изправи срещу Левски.