вторник, април 16, 2024
НачалоБългарияШоутайм отново е шампион в регион Изток на ББЛ А група

Шоутайм отново е шампион в регион Изток на ББЛ А група

Ясен е финалът на Запад

Шоутайм защити титлата си в регион Изток на ББЛ А група. Във финала тимът надви лидера в редовния сезон Шумен-2 със 79:71 в залата на Икономическия университет.

Варненският тим водеше през целия мач, като още след първата четвърт имаше двуцифрена преднина – 30:20. Той продължи да увеличава аванса си, като на почивката се оттегли при 50:35 в своя полза. След паузата резултатността спадна значително, като играта вървеше кош за кош, а последната част започна при 62:49 в полза на Шоутайм. Шумен-2 спечели и заключителния период, но без да успее да стигне до пълен обрат. Победителите вкараха едва 2 тройки срещу 10, но компенсираха с по-стабилната си игра в подкошието.

Красимир Димитров записа 24 точки и 10 борби за успеха. Берк Мехмед също достигна до двойните показатели – 18 и 15 борби, а 12 точки вкара Николай Николов. За съперника Виктор Серафимов бе най-резултатен с 18 точки, 17 реализира Пламен Русков, Симеон Георгиев бе с 16, а 12 и 7 борби приключи Константин Паисиев.

Бронзовите медали през този сезон бяха спечелени от Светкавица, който в малкия финал надви домакина ИУ със 71:61.

Двата тима си размениха по една част през първото полувреме. Отборът от Търговище имаше преднина и от 14 точки, но на почивката съперникът му намали за 27:29. След паузата имаше няколко обрата, а преди заключителната четвърт ИУ имаше минимален аванс – 47:46. Нова поредица от смени на водачеството даде начало на последната част, след което обаче гостите направиха силна серия и измъкнаха успеха.

Димитър Янчев бе над всички за победителите с 32 точки и 7 борби. Александър Янчев отбеляза 12 точки, с 10 и 8 борби регистрира Николай Златков. За ИУ Кристиян Попов вкара 32 точки, а с 12, 10 борби и 7 асистенции остана Цветан Савов.

На Запад вече е ясен и финалът, като за първото място ще спорят Спортист Своге и Миньор 2015. Спортист ще защитава титлата си от миналия сезон, след като във втория мач от полуфиналната серия надви ЦСКА с 89:68.

Ключова се оказа силната първа четвърт, след която баскетболистите на Емил Горанов се откъснаха с 29:8 и до края не изпуснаха водачеството си. Вторият период бе много по-равностоен, като на почивката разликата от 21 точки се запази. Играта продължи кош за кош след паузата, а преди заключителната четвърт Спортист водеше с 69:51. „Червените“ намалиха изоставането си до 12 точки в оставащото време, но не успяха да застрашат сериозно водачеството на съперника.

Иван Ценов отбеляза 23 точки за победителите. Борис Матраков оформи дабъл-дабъл – 20 и 10 борби. С 12 точки се разписа Симеон Ценов. За „армейците“ Даниел Запрянов реализира 19 точки, 13 вкара Димитър Генов, а 10 точки добави Мартин Русев.

Лидерът в редовния сезон Миньор 2015 също затвори серията си с Хебър с 2-0, но трябваше да мине през продължение, за да измъкне успеха с 84:77.

Баскетболистите на Георги Младенов взеха инициативата още в началните минути. Постепенно те започнаха да трупат аванс и след първата част водеха с 26:16. Миньор 2015 се възползва от пропуските на съперника и продължи да увеличава разликата в своя полза, като на почивката бе напред с 44:29. Хебър обаче не се отказа и след паузата започна да топи пасива си, като преди решителната четвърт изоставаше с 49:56. Тимът стигна и до пълен обрат през последната част, а след серия от смени на водачеството мачът бе пратен в продължение. В него обаче Миньор 2015 отново си върна лидерството и този път не го изпусна до последно.

Георги Бързаков бе в основата на успеха с 29 точки. Георги Дамянов приключи с 18. С 12 точки се отчете Милен Дудев. За Хебър Герасим Николов бе най-добър с 21 точки. Денис Петков вкара 18. Станислав Славейков достигна до дабъл-дабъл 15 точки и 13 борби. С 11 точки остана Боян Тенев.