21.8 C
НачалоБългарияШоутайм, Вихър Айтос и Фаб Файв с победи в плейофите на ББЛ...

Шоутайм, Вихър Айтос и Фаб Файв с победи в плейофите на ББЛ А група

Срещите бяха от регионите Изток, Юг и Запад

Шоутайм, Вихър Айтос и Фаб Файв записаха победи в съботните мачове от плейофите в отделните региони на ББЛ А група.

Лидерът в редовния сезон на Изток Шоутайм стартира с категоричен успех участието си на полуфиналите, побеждавайки в първия мач Шумен -2 с 93:67 в залата на Икономическия университет във Варна.

Варненският тим до голяма степен си свърши работата още през първото полувреме. Отборът се откъсна с 25:8 след 10 минути игра, а на почивката преднината му вече бе 25 точки – 43:18. Гостите така и не успяха да се доближат на повече от 15 точки през второто полувреме и Шоутайм нямаше проблем да спечели убедително.

Най-резултатен за успеха бе Джъстин Сътън с 20 точки и 7 борби. Дабъл-дабъл оформи Красимир Димитров – 17 точки и 10 борби. 14 отбеляза Ростислав Алексов (9 борби). 11 вкара Веселин Георгиев. С 10 приключи Симеон Варчев. Капитанът Пламен Русков бе най-добър за Шумен -2 със 17 точки и 8 борби. По 10 нанизаха Никола Любенов и Станислав Бънков.

В зала „Диана“ в Ямбол Вихър Айтос бе убедителен срещу Раковски в първия си мач от четвъртфиналите на Юг и спечели с 96:64.

Баскетболистите на Дечо Коешинов натрупаха двуцифрена преднина още в края част – 26:16, а след като лимитираха съперника си само до 5 през втория период, като на почивката дръпнаха с 45:21. Преднината на Вихър скочи до 37 преди заключителната четвърт.

Стоян Петков бе над всички за победителите с 24 точки и 17 борби. Стоил Аладжов реализира 17. С 16 точки и 7 борби приключи Стоян Милчев. Константин Коев също стигна до двойните показатели – 14 и 13 борби. За Раковски Георги Караджинов завърши със 17 точки и 7 борби. 10 точки добави Александър Болашиков.

Фаб Файв се класира за полуфиналите в регион Запад, след като спечели драматично решителния трети мач срещу Балкан -2 със 71:70 в столичната зала „Триадица“. В следващата фаза победителите ще срещнат Спортист  Своге.

Двубоят започна много оспорвано, а след първата част домакините имаха минимална преднина – 20:19. След сравнително равностойно начало на втория период, те дръпнаха и с 11 точки, но преди почивката ботевградският тим намали за 33:38. Фаб Файв поддържаше крехък аванс и след паузата, като преди последната част се оттегли при 53:49 в своя полза. Балкан -2 обаче не се отказа и четири минути преди сирената стигна до пълен обрат. Драмата продължи до последно, а 46 секунди преди края Георги Христов направи резултата 71:69 в полза на столичния отбор. Александър Гавалюгов на два пъти изпусна отново да изведе отбора си напред, но Иво Корестилов взимаше борбите в нападение, а при оставащи 3 секунд бе и фаулиран. Той вкара първия, но пропусна втория. Последва нова борба в нападение, но до кош така и не се стигна и победата отиде за Фаб Файв.

Георги Кръстев бе най-резултатен за Фаб Файв със 17 точки и 9 борби. Георги Митровски се отчете с 15 и 7 борби. По 10 точки добавиха Георги Христов и Камен Атанасов (7 борби). За Балкан -2 близо до трипъл-дабъл бе Александър Гавалюгов с 18 точки, 13 борби и 9 асистенции. Иво Корестилов реализира 16. Стефан Михайлов остана с 15 точки и 9 борби.