3 C
НачалоБългарияЧерноморец стопира негативна серия в НБЛ

Черноморец стопира негативна серия в НБЛ

Бургазлии не се дадоха на Академик Пловдив у дома

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Черноморец прекъсна серия от пет поредни загуби в НБЛ. В своята зала „Бойчо Брънзов“ тимът на Васил Евтимов надви Академик Пловдив със 76:66 в мач от 19 кръг в шампионата при мъжете. Бургазлии имат баланс от 12-7 и са четвърти, докато отборът на Йордан Янков има 8 успеха и 11 поражения за седмо място в подреждането.

НАЙ-ДОБРИ: Георги Боянов бе много полезен за Черноморец и оформи дабъл-дабъл – 24 точки и 17 борби. Тихомир Желев добави 17. Влатко Гранич вкара 13 точки плюс 5 борби. Антъни Дженуари се разписа с 11 и 6 борби.

Васил Бачев бе най-резултатен за Академик Пловдив с 16 точки и 5 борби. Дейшон Найт се включи от пейката с 15 и 8 асистенции. Ник Фулард остана с 12 точки и 8 борби.

КЛЮЧЪТ: През първото полувреме двата състава си размениха по една част, а кош на Васил Бачев малко преди почивката даде минимален аванс в полза на гостите за 38:35. След паузата Академик поддържаше крехкото се предимство чрез Дейшон Найт, Васил Бачев и Николай Титков, но Черноморец все пак намери пътя към обрата чрез Георги Боянов и Евгени Хаджирусев, поставили на таблото 55:49 след 30 минути игра. През последната част Влатко Гранич и Георги Боянов изведоха Черноморец до двуцифрен аванс, но пловдивчани стопиха до 6 точки. Тихомир Желев и Георги Боянов фиксираха крайното 76:66 в полза на „акулите“.

КАКВО ПРЕДСТОИ: На 14 март Черноморец ще се изправи срещу Шумен, а Академик Пловдив ще гостува на Берое.