7.9 C
НачалоБългарияЧавдар Троян и Шумен-2 продължават без загуба в ББЛ А група

Чавдар Троян и Шумен-2 продължават без загуба в ББЛ А група

Общо девет срещи се изиграха в неделния ден в трите региона

Чавдар Троян и Шумен-2 остават непобедени и след поредните мачове от ББЛ А група. Общо девет срещи се изиграха в неделния ден в трите региона на първенството.

Чавдар Троян записа шеста поредна победа в регион Център, след като надви у дома Вихър Айтос с 87:81. Двата тима си размениха по една част през първото полувреме, като на почивката баскетболистите на Лъчезар Диков водеха с 43:41. Те се откъснаха с 24 точки след паузата, а преди заключителната четвърт бяха напред със 75:58. Гостите заличиха голяма част от пасива си в оставащото време, но Чавдар все пак удържа водачеството си и спечели.

Камен Пенчев завърши с 24 точки и 7 асистенции за победителите. Радослав Кочев е с 16 точки и 10 борби, Георги Бойнов реализира 13 точки, 12 има Цветослав Острев. За Вихър над всички бе Стоян Милчев с 42 точки и 9 борби. Георги Стоянов се отчете с 13 точки и 8 борби, а Александър Коешинов добави 10 точки.

На Изток Шумен-2 се справи с шампиона в региона от миналия сезон Шоутайм, побеждавайки го на свой терен с 83:70 за петия си пореден успех. След поредица от смени на кошове на старта, домакините поведоха с 22:20 след 10 минути игра. Те се откъснаха с 13 точки през втория период, а на почивката бяха напред с 45:38. Варненският тим стигна до пълен обрат след паузата, но Шумен-2 бързо си върна водачеството и не го изпусна до последно.

По 15 точки за успеха вкараха Константин Паисиев (7 борби) и Теодор Димитров. С по 13 точки са Виктор Серафимов (8 асистенции) и Ростислав Тончев (8 борби), а по 12 точки добавиха Симеон Георгиев (12 борби) и Аристидис Папатеодору. Над всички за Шоутайм бе Красимир Димитров с 34 точки и 9 борби, Антон Диков вкара 11 точки.

Един от фаворитите на Запад Хебър постигна категорична победа срещу Политехника с 91:69 в среща, изиграна в столичната зала „Триадица“. Баскетболистите на Веселин Веселинов водеха почти през целия мач, като още след първата четвърт авансът им бе двуцифрен – 24:14. През втория период двата отбора играеха на приливи и отливи, като на почивката тимът от Пазарджик бе напред с 42:34. След паузата преднината на Хебър достигна 25 точки, като той нямаше проблем да поддържа солидна разлика до края и да спечели убедително.

Стоян Петков бе най-резултатен за победителите с 21 точки. Станислав Славейков се отчете с 20 точки и 8 борби, Стилиян Иванов реализира 17 точки, а по 10 добавиха Герасим Николов и Боян Тенев. За столичния тим по 16 точки вкараха Стефан Георгиев – Торо (10 борби) и Найден Найденов, а 15 точки, 9 борби и 7 асистенции записа Ивайло Константинов.