9.1 C
НачалоБългарияЦСКА излезе напред в серията за бронза в НБЛ (видео)

ЦСКА излезе напред в серията за бронза в НБЛ (видео)

"Червените" победиха Рилски спортист като гости

КАКВО СЕ СЛУЧИ: ЦСКА направи първата крачка към бронзовите медали в НБЛ през този сезон. Отборът на Росен Барчовски победи Рилски спортист с 88:71 като гост в първия мач от серията за 3/4-то място в родния елит.

НАЙ-ДОБРИ: Таменанг Чо бе близо до трипъл-дабъл за ЦСКА – 25 точки, 10 борби и 7 асистенции. Алекс Симеонов добави 17 и 6 борби. Брандън Йънг финишира с 13 точки и 7 асистенции. Мартин Русев се включи от пейката с 10. Андрей Иванов грабна 10 борби плюс 8 точки.

Александър Янев бе най-резултатен за Рилски спортист с 16 точки, 7 борби и 6 асистенции. Димаджио Уигинс регистрира 13. Чавдар Костов се отчете с 11 точки. Деян Карамфилов направи 12 асистенции в добавка към 7 борби.

И ОЩЕ: В състава на Рилецо за срещата не бе Брандън Рандълф, докато Еван Бати бе в групата, но се появи в игра. От другата страна липсваха Зейн Ноулс, Венцислав Петков и Драган Зекович.

РАЗВИТИЕТО: ЦСКА достигна до двуцифрен аванс още през първото полувреме и воден от Таменанг Чо и Алекс Симеонов, фиксира 45:30 в своя полза на голямата почивка. След паузата самоковци намалиха пасива си до 10 точки чрез Чавдар Костов и Деян Карамфилов, но гостите държаха уверено лидерството и чрез Таменанг Чо, Виктор Гергов, Мартин Сотиров и Андрей Иванов поставиха на таблото 70:54 в своя полза след 30 минути. В последната четвърт Рилски сведе изоставането си под 10 точки след серия от 9-2, дело на Денислав Вутев, Александър Янев и Крис Минков, за 63:72. „Червените“ отвърнаха чрез Таменанг Чо, Брандън Йънг и Андрей Иванов, за да си върнат двуцифрената преднина, която стигна 20 точки. До финалната сирена „армейците“ не изпуснаха инициативата.

КАКВО ПРЕДСТОИ: В серията се играе до два успеха от три срещи. Вторият мач между ЦСКА и Рилски спортист ще бъде на 28 май (неделя) от 19.00 ч. в зала „ЦСКА“, в столицата.