сряда, април 24, 2024
НачалоНБАФиладелфия притисна Вашингтон до стената (видео)

Филаделфия притисна Вашингтон до стената (видео)

Сиксърс вече са на победа от полуфинал на Изток

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Филаделфия продължава по план в плейофите на НБА. Сиксърс минаха през Вашингтон със 132:103 като гости за 3-0 победи в серията от първия кръг на елиминациите на Изток.

НАЙ-ДОБРИ: Джоел Ембийд не прояви милост към съперника и остави на сметката на Филаделфия рекордните за себе си в плейофите на НБА 36 точки. Центърът отбеляза 25 от тях през първото полувреме, като бе 14/18 при стрелбата си от игра за 28 минути в добавка към 8 борби.

От неговите съотборници Тобайъс Харис се разписа с 20, 13 борби и 5 асистенции. Дани Грийн и Сет Къри вкараха по 15 точки.

Ръсел Уестбрук оформи трипъл-дабъл за Вашингтон – 26 точки, 12 борби и 10 асистенции. Брадли Бийл остана с 25 и 6 борби.

КАКВО ПРЕДСТОИ: Следващият мач между Филаделфия и Вашингтон ще бъде на 1 юни.