сряда, април 24, 2024
НачалоЕвропаФенербахче превзе Тел Авив (ВИДЕО)

Фенербахче превзе Тел Авив (ВИДЕО)

Изключителен Боби Диксън върна турския гранд на победния път

КАКВО СЕ СЛУЧИ: След тежка серия от три поредни поражения, Фенербахче превзе крепостта на Макаби Тел Авив със 75:65 като гост в мач от 6 кръг на Евролигата.

НАЙ-ДОБРИ: Основният “виновник” за щастливата развръзка на турския тим бе Боби Диксън, който завърши със 17 точки, 15 от които дойдоха от зоната на тройката. Нандо Де Коло пък вкара 13 точки.

23 точки на Скоти Уилбекин не се оказаха достатъчни за Макаби Тел Авив.

ПОВРАТНА ТОЧКА: Този път всичко бе решено от точния мерник на “фенерите”. Нетипично добрата за тима на Игор Кокошков далечна стрелба донесе 11 успешни от 22 опита. За домакините натежа и “сухия” период в началото на заключителната четвърт, когато Макаби отбеляза едва 4 точки за близо 5 минути.

КАКВО ПРЕДСТОИ: На 5 ноември Макаби Тел Авив гостува на Анадолу Ефес в Истанбул, а Фенербахче приема Химки ден по-късно, отново в турския метрополис.