21.8 C
НачалоБългарияУспешен старт на сезона в ББЛ А група за Миньор 2015 и...

Успешен старт на сезона в ББЛ А група за Миньор 2015 и Политехника

Двата отбора се справиха съответно с ЦСКА-2 и Микс

Миньор 2015 и Политехника започнаха с победи участието си в новия сезон на ББЛ А група. Те спечелиха своите мачове в столичната зала „Триадица“.

В първата среща Миньор 2015 надви ЦСКА-2 със 72:67.

След поредица от смени на водачеството в началото, след 10 минути миналогодишният шампион в регион Запад поведе със 17:12. Тимът от Перник поддържаше аванс от няколко точки и през втория период, като на почивката бе напред с 37:28. Ключова се оказа третата четвърт, в която Миньор 2015 на два пъти повеждаше с 20 точки, а решителната четвърт започна при 54:37 в негова полза. „Армейците“ се вдигнаха на финален щурм и почти заличиха пасива си до края, но времето не им стигна за нещо повече.

Георги Бързаков и Георги Дамянов вкараха по 13 точки за победителите. Кристиян Ставрев добави 12 и 11 борби. Дабъл-дабъл записа и Христо Гатев – 11 точки и 12 борби. Боян Тенев се отчете с 10 точки.

За ЦСКА-2 Мартин Русев бе над всички с 23 точки и 12 борби. Владимир Нанкински завърши с 12 и 8 борби.

Политехника също стартира успешно сезона, след като във втория двубой надигра Микс с 89:69.

След равностойното начало баскетболистите на Ивайло Константинов вкараха 18 безответни точки и в края на първата част се откъснаха с 31:13. Вторият период бе доста по-равностоен, но те продължиха да поддържат двуцифрена преднина и на почивката водеха с 54:34. След паузата обаче настъпи подем в играта на съперника, който не само че започна да топи изоставането си, а преди решителната четвърт и върна интригата в мача, намалявайки пасива си до 4 – 60:64. В оставащото време обаче Политехника отново започна да трупа аванс и спечели.

Дабъл-дабъл за Политехника оформиха Стефан Георгиев – 22 точки и 12 борби и Ивайло Константинов – 14 точки и 10 борби. Близо до такъв бяха също Иван Николов с 14 точки и 9 борби и Омар Ел-Аюби с 13 точки и 9 борби.

За Микс Николай Стефанов завърши с 16 точки и 10 борби. Любомир Недков реализира 13. Марио Боянов регистрира 12 точки.