четвъртък, април 18, 2024
НачалоБългарияУспехи за Видабаскет, Хебър и Шоутайм в ББЛ А група

Успехи за Видабаскет, Хебър и Шоутайм в ББЛ А група

Ето всички резултати от този уикенд

Двуцифрени разлики се получиха в мачовете от ББЛ А група, изиграни през уикенда, като някои от тях бяха ключови за класирането преди плейофите.

Видабаскет спря успешната серия на Дунав, побеждавайки го със 72:58 в последен мач за двата тима от редовния сезон на регион Център, изигран в Горна Оряховица. Въпреки поражението обаче, Дунав остава лидер с баланс 9-3, на победа пред състава на Николай Колев.

Двубоят започна с много пропуски и от двете страни, като никой не успя да вземе по-сериозно предимство и след 10 минути игра русенци водеха с 16:13. Авансът им достигна 7 през втория период, но след силна серия, на почивката съперникът обърна за 38:34. Видабаскет стартира второто полувреме с 13 безответни точки и след само 5 от опонента си в тази част, преди последната част бе напред с 56:39. Разликата стана и 24 точки през заключителната четвърт и въпреки че баскетболистите на Руслан Русев стопиха част от пасива си, той вече бе твърде голям за обрат.

Най-резултатен за победителите бе игралият без смяна Никола Емилов с 21 точки (7 борби). Калоян Димитров завърши със 17 точки и 8 борби, а 15 точки и 12 борби има Юлиян Цветанов. За Дунав Иван Димитров записа 11 точки, с 10 е Асен Нейков.

Хебър наниза над 100 точки за 12и път този сезон в регион Юг, побеждавайки със 106:87 Пловдив Мамбас в зала „Дружба“ в Хасково.

Първото полувреме предложи доста емоции, като пловдивчани се държаха напълно равностойно на лидера. Макар Хебър да имаше лек аванс, едва в края на втората част направи серия от 11-0, която и наклони везните, като на почивката дръпна с 60:45. Второто полувреме стартира с още 10 безответни точки за символичните гости, което реши вече всичко като интрига.

Съставът от Пазарджик игра само със 7 души, а целият актив бе отбелязан от титулярите. 34 точки вкара Методий Методиев, 27 и 10 борби добави Методи Илиев и 27 вкара Станислав Тенов. Дабъл-дабъл – 15 точки и 10 борби записа Юлий Арабаджийски. За Пловдив Мамбас 25 реализира Хайдар Бакарат, плюс 14 борби. Дилян Барбов отбеляза 19 точки. Михаил Кръстев е с 16, Илиян Ставрев има 10.

Шоутайм спечели редовния сезон в регион Изток кръг преди края след успех във варненското дерби срещу ИУ с 81:67.

Баскетболистите на Петко Делев дръпнаха с 9 точки още през първата част, но след края й авансът им бе почти стопен – 16:13. Малко след това Шоутайм стигна до пълен обрат. Тимът методично започна да увеличава преднината си и след като на почивката тя бе 8, преди заключителната четвърт скочи на 17 – 58:41. Резултатността се вдигна значително в оставащото време, но тимът на Кирил Петров нямаше проблем да поддържа двуцифрена разлика и да спечели.

Джъстин Сътън отбеляза 22 точки за успеха. Веселин Георгиев реализира 20, с 15 и 9 борби е Красимир Димитров, а 10 точки добави Милен Чолаков. За ИУ цялата стартова петица завърши с двуцифрени показатели при точките. Над всички бе Димитър Илиев с 18, Александър Подскочиев има 15, с по 10 са Явор Цанев, Емил Михалев (8 борби) и Никола Станчев (7 борби, 8 асистенции).