събота, април 20, 2024
НачалоБългарияУспехи за Видабаскет, Микс, Ънстопабъл и Вихър Айтос в ББЛ А група

Успехи за Видабаскет, Микс, Ънстопабъл и Вихър Айтос в ББЛ А група

Девет мача в четирите региона се изиграха по-рано днес

Девет мача в четирите региона на ББЛ А група се изиграха по-рано днес, като голяма част от срещите предложиха интрига до самия край.

Видабаскет нанесе втора загуба на Дунав Русе за сезона в регион Център, след като го победи в Троян с 86:85. Цялото първо полувреме бе с много висока резултатност и белязано от серия обрати. Баскетболистите на Руслан Русев поведоха с 26:21 след 10 минути игра, а на почивката имаха минимален аванс при 50:49. Видабаскет отново взе инициативата след паузата и преди последната част вече бе напред с 86:85. Разликата скочи до 12 точки, но русенци се вдигнаха на финален щурм и 31 секунди преди края намалиха само на точка. Те имаха шанс и да спечелят мача след грешка на съперника си, но направиха пропуски и победата отиде за водения от Николай Колев тим.

Теодор Киров бе в основата на успеха на Видабаскет с 30 точки (5 тройки). Никола Емилов реализира 18. С 14 точки и 8 борби приключи Филип Емилов. За Дунав Николай Николов бе над всички с 34 точки. Теодор Трифонов се отчете с 19. Стоян Ганев вкара 12 точки.

Само с точка разлика бе решен и един от двубоите на Запад, в който Микс обърна Спартак Сандански в столичната зала „Триадица“ за крайното 72:71. След оспорвана първа част, завършила при равенство 20:20, тимът на Янко Янчев поведе с двуцифрена разлика, а на почивката бе напред с 40:33. След подновяването на играта Микс имаше леко предимство и остави интригата за последната четвърт, преди която изоставаше с 55:58. След няколко смени на водачеството, 37 секунди преди сирената Павел Теофилов изведе столичния тим напред със 72:70. Александър Жилев върна 1 точка, след което последва пропуск за Микс и възможност за гостите да спечелят мача. Те обаче не се възползваха и победата отиде за домакините.

Павел Мангуров записа 16 точки и 9 борби за победителите. Любомир Недков оформи дабъл-дабъл – 14 и 11 борби. С 12 точки и 9 борби се отчете Никола Цветанов. За Спартак Даниел Делев приключи с 24 точки. 16 плюс 19 борби остави срещу името си Александър Жилев. 10 точки вкара Иван Димитров.

В най-интересния мач от регион Изток Ънстопабъл направи обрат срещу Светкавица, побеждавайки го на негов терен с 82:75 и лишавайки го от възможността за първа победа през сезона. Домакините поведоха с 31:20 в края на първата част, а малко след това авансът им достигна 19 точки. Постепенно обаче отборът от Добрич започна да топи пасива си и след като на почивката изоставаше с 39:49, в края на третата част вече обърна за 60:59. До края играта бе много оспорвана, но Ънстопабъл удържа преднината си до последно.

Петър Демирев се отчете с 22 точки за победителите. Кирил Кънев добави 16. 12 отбеляза Кирил Кирилов. За Светкавица Сашо Георгиев завърши с 22 точки. С 20 финишира Николай Ненов (7 борби). С 19 точки и 7 борби остана Александър Янчев.

В дербито на регион Юг Вихър Айтос се справи без проблеми срещу Академик Пловдив -2 със 102:71. Домакините бяха по-силни още през първото полувреме, но съперникът успя да се задържи близо в резултата за разлика от едва 7 точки на почивката – 46:39 за отбора на Дечо Коешинов. През третата част обаче Вихър взе нещата в свои ръце и не спря да увеличава аванса си до края.

Стоян Петков регистрира дабъл-дабъл за Вихър – 37 точки и 20 борби. Константин Коев добави 31, 8 борби и 7 асистенции. Със 17 точки и 7 асистенции завърши Стоян Милчев. За Академик -2 Йоанис Кикрилис бе най-добър с 28 точки и 7 борби. С 19, 9 борби и 7 асистенции се включи Кръстомир Михов.