7.9 C
НачалоБългари в чужбинаТрепча на Любо Минчев на финал за Суперкупата на Косово и Албания

Трепча на Любо Минчев на финал за Суперкупата на Косово и Албания

Отборът на българския специалист излъга Голдън Или

Трепча на Любо Минчев се класира на финал за Суперкупата на Косово и Албания. Пред своята публика в Митровица отборът на българския специалист надви Голдън Или със 72:68 в мач от полуфиналите.

Дрильон Хайризи бе най-добър за Трепча с 18 точки и 8 борби.

Хенрик Сирко бе най-резултатен за Голдън Или с 19 точки и 7 борби.

След 30 минути двата отбора поставиха равенство на таблото за 57:57. В последната четвърт надлъгването продължи преди тройка на Микайле Тмушич и успешен наказателен удар на Дрильон Хайризи да фиксират крайното 72:68 в полза на домакините.

Във финала утре (6 октомври) от 21.00 ч. Трепча на Любо Минчев ще се изправи срещу Тирана, който се класира служебно напред, заради здравословни проблеми в състава на Теута. Решителният последен мач в надпреварата ще бъде уважен и от генералния секретар на ФИБА Андреас Загклис.