10.7 C
НачалоНБАТоронто се възползва от проблемите на Голдън Стейт (видео)

Торонто се възползва от проблемите на Голдън Стейт (видео)

Победа №14 за Раптърс в НБА

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Торонто триумфира за пети път в изминалите си седем мача в НБА. Пред своята публика Раптърс се справиха с оределия състав на Голдън Стейт със 119:100, което ги изведе до общо 14-ти успех в лигата през 2021/2022.

НАЙ-ДОБРИ: Фред ВанВлийт бе близо до трипъл-дабъл за Торонто след 27 точки, 7 борби и 12 асистенции. Скоти Барнс добави 21, 8 борби и 6 асистенции. Прешъс Ачиува се включи от пейката със 17 точки и 5 борби.

Стеф Къри получи почивка за Голдън Стейт, а проблеми с контузии измъчват Дреймънд Грийн, Андре Игуодала, Ото Портър Джуниър и Андрю Уигинс. В тяхно отсъствие Джонатан Къминга бе най-добър с 26 точки. Деймиън Лий остана с 14.

КЛЮЧЪТ: Домакините взеха предимство още след първата част за 31:18 и успяха да увеличат аванса си през втория период, водени от Фред ВанВлийт. Гардът навъртя 20 точки и направи 10 асистенции през първото полувреме, за да изведе Раптърс до 63:42 на голямата почивка.

КАКВО ПРЕДСТОИ: На 21 декември Торонто ще приеме Орландо, а Голдън Стейт ще има за съперник Сакраменто.