8.9 C
НачалоНБАТоронто повали Денвър (видео)

Торонто повали Денвър (видео)

37-ми успех за Раптърс в НБА през 2021/2022

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Торонто спечели за пети път в НБА след паузата за Мача на звездите. Раптърс се справи със съпротивата на Денвър със 127:115 като гости, което им донесе трети пореден и общо 37-ми триумф в лигата през сезона.

НАЙ-ДОБРИ: Паскал Сиакам даде тон на Торонто с 33 точки, 5 борби и 7 асистенции. Скоти Барнс бе близо до трипъл-дабъл – 25, 8 борби и 10 асистенции. Крис Буше се отчете с 21 точки и 13 борби.

Никола Йокич бе най-резултатен за Денвър с 26 точки, 10 борби и 7 асистенции. Боунс Хилард завърши със 17 и 7 асистенции. Уил Бартън остана с 16 точки и 5 борби.

КЛЮЧЪТ: Изоставайки с 2 точки на почивката, Нъгетс направиха обрат през третия период и чрез Никола Йокич и Боунс Хилард излязоха напред с 99:93. През последната четвърт Торонто направи серия от 10-2, вдъхновена от Крис Буше, за 117:109. Скоти Барнс направи аванса на гостите 10 точки минута преди края и това бе всичко.

КАКВО ПРЕДСТОИ: На 14 март Торонто ще играе срещу Лейкърс, докато Денвър ще гостува на Филаделфия.