събота, април 20, 2024
НачалоНБАСтеф Къри мина границата от 20 000 точки в НБА (видео)

Стеф Къри мина границата от 20 000 точки в НБА (видео)

Уориърс обърнаха Денвър със серия от 13-0 в края

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Голдън Стейт регистрира първа победа над Денвър през този сезон, след като подчини своя съперник със 113:102 като гост. Това бе втори пореден триумф за Уориърс и общо 45-ти в лигата през 2021/2022.

НАЙ-ДОБРИ: Стеф Къри завърши с 34 точки за Голдън Стейт, от които 24 през второто полувреме, в добавка към 9 борби. Джордан Пул се включи от пейката с 21 и 7 борби. По 18 точки вкараха Клей Томпсън и Джонатан Куминга.

Никола Йокич бе близо до трипъл-дабъл за Денвър след 23 точки, 12 борби и 9 асистенции. Монти Морис се отчете с 19 и 5 борби. Джеф Грийн остана с 11 точки и 5 борби.

КЛЮЧЪТ: 4 минути преди края на двубоя резултатът бе равен за 100:100. Арън Гордън изведе Нъгетс напред с два успешни наказателни удара за 102:100, но това се оказаха последните точки на отбора му в двубоя. Гостите се възползваха и направиха пълен обрат в срещата със серия от 13-0, дело на Стеф Къри, Джордан Пул, Клей Томпсън и Моузес Мууди.

И ОЩЕ: Стеф Къри премина границата от 20 000 точки в кариерата си в НБА. След мача срещу Нъгетс гардът вече има общо 20 006 точки в срещите от най-силното първенство в света.