12.8 C
НачалоБългарияСофия Балкан с победа в Русе

София Балкан с победа в Русе

Столичният тим се наложи над Черно море Тича

София Балкан се върна на победния път в Шестото Държавно първенство по баскетбол на колички. Столичният тим спечели срещу Черно море Тича във втория си мач с 59:45 и приключи втория турнир в Русе с актив от победа и загуба.

Двата тима бяха равностойни на терена, като София Балкан имаше леко превъзходство през първото полувреме, но се нуждаеше от силни финални минути, за да подпечата успеха си. Столичани се възползваха от по-дългата скамейка и умората в редиците на варненския отбор.

Ивайло Петров наниза 21 точки за София Балкан, като добави 18 борби и 5 асистенции. Персиян Еленков се отчете с 20 точки, 9 борби и 10 асистенции.

Мартин Иванов отново бе на ниво за Черно море Тича и завърши с 27 точки и 12 борби, като вкара и 3 тройки. С 12 точки завърши Христо Мисляков.

Така битката за титлата ще се състои през есента в София.