12.8 C
НачалоБългари в чужбинаСилен Янев не стигна на Бърно в Чехия

Силен Янев не стигна на Бърно в Чехия

15 точки за българина срещу Колин

Александър Янев и Бърно допуснаха загуба в първенството на Чехия. Българинът и тимът му не успяха срещу Колин след 64:83 като гости в мач от 12 кръг в местната лига.

Бившият играч на Черно море Тича се включи от пейката за Бърно, като се превърна в един от реализаторите му. Александър Янев вкара 15 точки, допълнени от 5 борби и 1 чадър.

При стрелбата си крилото бе 5/6 от средно разстояние и 5/6 от линията за изпълнение на наказателни удари. Националът остана в игра 29 минути.

Бърно вече има баланс от 5 успеха и 3 поражения, като се нарежда на четвърто място в класирането. Александър Янев и компания ще имат за съперник Оломуцко на 9 декември.