сряда, април 24, 2024
НачалоБългари в чужбинаСилен Янев не спаси Бърно в Чехия

Силен Янев не спаси Бърно в Чехия

Крилото отбеляза 15 точки срещу Дечин

Александър Янев и Бърно допуснаха четвърта загуба в първенството на Чехия. Българинът и тимът му не успяха срещу Дечин след 86:95 като гости в отложен мач от 3 кръг в местния шампионат.

203-сантиметровото крило се превърна в един от реализаторите на Бърно, след като започна сред титулярите му. Варненецът се разписа с 15 точки, които допълни с 3 борби, 2 асистенции и 1 открадната топка.

При стрелбата си Александър Янев бе 3/6 от средно разстояние, 1/5 зад дъгата и 6/8 от линията за изпълнение на наказателни удари. Всичко това той стори за 32 минути на паркета.

Бърно има в актива си и 7 победи, което го поставя на четвърто място в класирането. На 19 декември Александър Янев и компания ще играят срещу Краловсти Соколи.