петък, април 19, 2024
НачалоБългарияСериите на Бавни и яростни и Чавдар Троян в ББЛ А група...

Сериите на Бавни и яростни и Чавдар Троян в ББЛ А група продължават

Победа за ЦСКА на Запад

Бавни и яростни и Чавдар Троян продължават гонитбата на върха в регион Център на ББЛ А група, след като записаха убедителни поредни победи в мачовете си. Те се проведоха в Горна Оряховица.

Шампионът в региона от миналия сезон Бавни и яростни надви новака Вихър Айтос с 92:65. Отборът от Плевен започна да трупа разлика от самото начало и на почивката тя вече бе двуцифрена при 41:27. Авансът на тима достигна 31 точки след паузата, а последната четвърт започна при 71:47 в негова полза. До края играта бе сравнително равностойна, като Бавни и яростни нямаше проблем да задържи водачеството си и да спечели.

По 20 точки за успеха вкараха Максим Генов и Венцислав Георгиев (9 борби). Христо Ангелов се отчете със 17 точки и 8 борби, по 10 точки отбелязаха Петьо Колев и Константин Търновски. За Вихър над всички с 29 точки и 13 борби бе Стоян Милчев.

Чавдар Троян също не срещна затруднения в своя мач, като победи Чардафон със 78:48. Двата тима разчитаха основно на играта в подкошието през цялото първо полувреме. Баскетболистите на Лъчезар Диков обаче демонстрираха висока успеваемост именно при стрелбата за две точки и благодарение на това и на по-малкото си грешки, на почивката се откъснаха с 46:14. След паузата играта бе доста по-равностойна, като преди последната четвърт Чардафон намали за 34:62. В оставащото време обаче разликата отново надхвърли 30 точки и Чавдар спечели убедително.

Радослав Кочев завърши с 21 точки и 8 борби за победителите. Георги Бойнов наниза 12 точки, по 11 имат Камен Пенчев и Никола Цоневски (9 борби), а 10 точки добави Найден Миховски. За тима от Габрово единствено Христо Саркизов има двуцифрен актив, като отбеляза 10 точки.

На Запад ЦСКА се наложи над Микс с 92:71, най-вече заради по-стабилната си игра в подкошието. „Червените“ дръпнаха с двуцифрена преднина още в началото на срещата, а след 10 минути игра водеха с 30:25. Те поддържаха аванс от няколко точки и през втория период, но в края на полувремето съперникът им обърна за 47:46. Микс обаче не успя да задържи за дълго водачеството си. След паузата „армейците“ отново започнаха да трупат преднина, като преди заключителната четвърт водеха с 67:57, а след силна последна част направиха успеха си още по-изразителен.

Димитър Генов достигна до дабъл-дабъл за победителите – 25 точки и 11 борби. Стоян Кайнаров се отчете с 15 точки, по 12 имат Даниел Запрянов и Александър Димитров. За Микс отново над всички бяха Евгени Иванов и Милен Костов, съответно с 19 и 14 точки, Денис Василев вкара 12.