четвъртък, март 28, 2024
НачалоНБАРуди Гобер прегази Оклахома (видео)

Руди Гобер прегази Оклахома (видео)

Юта стартира сезона в НБА, използвайки своята доминираща игра в защита

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Юта постави начало на сезона в НБА, използвайки своята доминираща игра в защита. Пред своята публика и пред погледа на комисаря на лигата Адам Силвър „джазмените“ се наложиха над Оклахома със 107:86.

НАЙ-ДОБРИ: Боян Богданович се разписа с 22 точки за Юта. Джордан Кларксън се включи от пейката с 18. Донован Мичъл и Руди Гобер вкараха по 16 точки, като вторият грабна и 21 борби.

Шай Гилджъс-Александър бе най-добър за Оклахома с 18 точки. Дариъс Бейзли остана с 15 и 7 борби.

КЛЮЧЪТ: Домакините взеха нещата в свои ръце в края на първата част, в която достигнаха до аванс от 11 точки. През втория период Джордан Кларксън отбеляза 10 точки, за да изведе Джаз до 43:24. Все пак гостите намалиха до 42:54 на голямата почивка. Серия от 11-0 изстреля Юта напред с 66:43 в началото на третата четвърт и оттам връщане нямаше.

КАКВО ПРЕДСТОИ: На 22 октомври Юта ще излезе срещу Сакраменто, а Оклахома ще гостува на Хюстън.