сряда, април 24, 2024
НачалоНБАРожденикът Леброн Джеймс разказа играта на Атланта (ВИДЕО)

Рожденикът Леброн Джеймс разказа играта на Атланта (ВИДЕО)

4-кратният шампион в НБА наниза 47 точки за успеха на Лейкърс

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Пред погледите на майка си Глория и съпругата си Савана Леброн Джеймс избухна с рекордните за себе си през сезона в НБА 47 точки навръх 38-мия си рожден ден. Това се случи при успеха на Лос Анджелис Лейкърс със 130:121 над Атланта като гости, като донесе на „езерняците“ общо 15-та победа в лигата през 2022/2023.

НАЙ-ДОБРИ: 4-кратният шампион в НБА допълни статистиката на Лейкърс с 10 борби и 9 асистенции, като бе 18/27 при стрелбата си от игра. Той отбеляза 16 точки през втората четвърт, 13 – в третата и 16 – в четвъртата. Леброн Джеймс започна мача девети по резултатност в лигата със средно по 27.8 точки през този сезон.

„На 18 години знаех как да играя играта“, каза Леброн Джеймс. „Знаех, че мястото ми е в НБА, но не знаех какъв мога да стана на 18. Но знаех, че ако продължа да работя и да навлизам в играта, можех да бъда един от най-великите играчи, които някога са играли тази игра.

От неговите колеги Томас Брайънт също оформи дабъл-дабъл – 19 точки и 17 борби. Ръсел Уестбрук не остана по-назад – 14 точки, 8 борби и 11 асистенции.

Трей Йънг бе най-добър за Атланта с 29 точки и 8 асистенции. Дейонте Мъри добави 20, 7 борби и 9 асистенции. С по 17 точки останаха Ониека Оконгву и Богдан Богданович, като първият грабна и 8 борби.

КЛЮЧЪТ: Лейкърс, които бяха загубили 9 от последните си 13 мача в НБА, водеха със 120:113 2 минути преди края. Леброн Джеймс вдигна публиката на крака с кош за 122:116, а Ръсел Уестбрук, Томас Брайънт и Денис Шрьодер също се разписаха. Успехът на гостите бе подпечатан от два успешни наказателни удара на Леброн Джеймс, оформили крайното 130:121.

КАКВО ПРЕДСТОИ: На 3 януари 2023 г. Лейкърс ще излязат срещу Шарлът, докато Атланта ще спори с Голдън Стейт.