12.4 C
НачалоБългарияРилски спортист закри сезона със събиране

Рилски спортист закри сезона със събиране

Самоковци приключиха 2020/2021 с Купа на България, финал в НБЛ и участие в плейофите на ФИБА Къп

Рилски спортист отбеляза подобаващо изминалия сезон, което бе най-успешният в историята на мъжкия тим. Баскетболистите, треньорите и ръководството на самоковци си спретнаха парти в известно заведение в града, съобщават от клуба чрез официалния си сайт.

През последната година Рилецо достигна до плейофите в турнира ФИБА Къп през март, а през същия месец вдигна Купата на България в Панагюрище. Освен това, селекцията на Людмил Хаджисотиров финишира на първо място в редовния сезон и за първи път в историята си игра финал в НБЛ.

В битката за златото в родния шампионат обаче Рилски спортист отстъпи на Левски Лукойл след 1-4 победи в серията. Така самоковци останаха със сребърните медали в мъжкия ни елит.