13.8 C
НачалоБългарияРилски загря за квалификацията във ФИБА Къп с победа над Левски

Рилски загря за квалификацията във ФИБА Къп с победа над Левски

Шести пореден успех за самоковци в контролите

Рилски спортист сложи край на контролите от предсезонната си подготовка преди турнира от квалификацията във ФИБА Къп през следващата седмица. Вицешампионът и носител на Купата на България от миналия сезон надигра Левски с 80:59 пред своя публика.

Първото полувреме бе равностойно, като резултатът след 20 минути игра бе 40:36 за домакините. След паузата Рилски постепенно овладя инициативата и стигна до двуцифрен аванс, който успя да запази до края.

Рилски спортист записа шести пореден успех в проверките, като има в актива си и 1 равенство. Столичани пък са с баланс от 1-2 в подготовката.

От 27 до 30 септември Рилски ще приеме един от квалификационните турнири във ФИБА Къп. Останалите тимове, които ще гостуват в Самоков са Арис, Уулвс, Катая и Макаби Хайфа. На полуфиналите отборът на Людмил Хаджисотиров ще излезе срещу победителя от Арис/Уулвс.