12.4 C
НачалоЕвропаРеал Мадрид се изкачи трети в Евролигата (видео)

Реал Мадрид се изкачи трети в Евролигата (видео)

"Белият балет" подчини Жалгирис у дома

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Реал Мадрид записа втора поредна победа в Евролигата. Пред своята публика селекцията на Пабло Ласо се справи с Жалгирис с 95:82, като нанесе на съперника девето поредно поражение. Испанците са трети с баланс от 7-2, докато шампионът на Литва е без успех в турнира през този сезон и е на дъното.

НАЙ-ДОБРИ: Гершон Ябуселе завърши с 15 точки и 6 борби за Реал Мадрид. Серхио Люл се отчете с 13. По 12 точки добавиха Томас Юртел и Венсан Поарие.

Тайлър Кавана бе най-резултатен за Жалгирис с 14 точки. Лукас Лекавичиус и Найлс Гифи останаха с по 12.

КЛЮЧЪТ: Въпреки че Реал се опитваше да запази двуцифреното си предимство, гостите се върнаха от пасив от 15 точки, за да се доближат до 45:51 след едно полувреме игра. Литовците не се отказаха и дори стигнаха до 72:75 в началото последната четвърт. Мадридчани спряха устрема на съперника със серия от 11-3, за да подпечатат успеха си.

КАКВО ПРЕДСТОИ: На 16 ноември Реал Мадрид ще гостува на АСВЕЛ, а Жалгирис ще приеме Панатинайкос.