21.8 C
НачалоЕвропаРеал Мадрид подчини Зенит (видео)

Реал Мадрид подчини Зенит (видео)

"Белият балет" ликува за осми път в Евролигата

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Реал Мадрид записа втори пореден успех в Евролигата и общо осми през 2020/2021. Селекцията на Пабло Ласо спря устрема на Зенит със 79:72 у дома в мач от 13 кръг в най-силната клубна надпревара на Стария континент.

НАЙ-ДОБРИ: Алберто Абалде наниза 16 точки за Реал Мадрид. Антъни Рандолф добави 12. Николас Лапровитола и Еди Таварес допринесоха с по 11 точки, като вторият грабна и 13 борби.

Остин Холинс бе най-резултатен за Зенит с 15 точки. Кей Си Ривърс и Кевин Пангос останаха с по 12.

СТАТИСТИКАТА НЕ ЛЪЖЕ: Мадридчани нямаха намерение да се предават и през третата четвърт си осигуриха аванс от 20 точки. Зенит отговори и намали изоставането си до 7 точки, но Алберто Абалде и Еди Таварес довършиха започнатото.

И ОЩЕ: “Белият балет” се изкачи на четвърто място в класирането, като има и 5 поражения, докато руснаците са седми със 7 победи и 4 загуби.

КАКВО ПРЕДСТОИ: На 15 декември Реал Мадрид ще гостува на Панатинайкос, а ден по-късно Зенит ще приеме Байерн Мюнхен.