8.9 C
НачалоНационални отбориПърви успех за националите на колички на европейското в Сараево (видео)

Първи успех за националите на колички на европейското в Сараево (видео)

Българите бяха категорични срещу Унгария

България отново победи Унгария на европейско първенство по баскетбол на колички. Момчетата ни, водени от Антонио Куляндро и Владимир Искров, не оставиха никакви шансове на съперниците си в третия мач в Сараево, където се играе турнирът в Дивизия Б и Ц, и спечелиха с 68:16.

Националите на колички започнаха с 22:2 в първата част и не намалиха оборотите до края, като спечелиха последната четвърт с 18:1.

Само за 20 минути на терена Георги Иванов наниза 18 точки и хвана 4 борби. С 16 точки за 17 минути завърши Персин Еленков, а с 10 се включиха Алберто Иванов и Николай Ваклинов.

Ищван Гергели и Питър Осзолик бяха най-добри за Унгария с по 5 точки и 5 борби.

Това бе първи успех за националите на колички на шампионата на босненска земя, като в групата нашите имат и две загуби.