7.4 C
четвъртък, април 18, 2024
НачалоБългари в чужбинаПърва победа за Матушев с екипа Баскетбол Академи Лимбург през новия сезон

Първа победа за Матушев с екипа Баскетбол Академи Лимбург през новия сезон

Българинът и отборът му отказаха Аполо Амстердам в първенството на Белгия и Нидерландия

Александър Матушев и Баскетбол Академи Лимбург записаха първа победа в първенството на Белгия и Нидерландия през този сезон. Българинът и отборът му отказаха Аполо Амстердам с 89:80 у дома в мач от 3 кръг.

Крилото се включи от пейката за Баскетбол Академи Лимбург, като остана на паркета 18 минути. В тях бившият играч на Ямбол отбеляза 2 точки след 2/2 от линията за изпълнение на наказателни удари.

От неговите колеги Маркъс Уилсън бе най-резултатен с 26 точки и 7 асистенции. Уолкър Милър вкара 25 и 8 борби.

Кестър Офоегбу бе много полезен и оформи дабъл-дабъл – 26 точки и 10 борби.

Отборът на Александър Матушев контролираше събитията на терена през по-голямата част от двубоя, като даде само една част на съперника – последната, след 15:22. Това обаче не попречи на Баскетбол Академи Лимбург да стигне до крайното 89:80.

В първенството на Белгия и Нидерландия българинът и тимът му имат и две загуби. На 20 октомври Баскетбол Академи Лимбург на Александър Матушев ще излезе срещу Леуварден.