четвъртък, април 18, 2024
НачалоНБАПортланд прекъсна впечатляваща серия на Лейкърс (видео)

Портланд прекъсна впечатляваща серия на Лейкърс (видео)

Втори пореден успех за Трейл Блейзърс при визитите им на шампионите в НБА

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Портланд завоюва втората си поредна победа над Лос Анджелис Лейкърс при визитите си в “Стейпълс сентър”. Това се случи, след като Трейл Блейзърс се справиха със съперника със 115:107, което им донесе първи успех като гост в лигата през този сезон.

НАЙ-ДОБРИ: Деймиън Лилард се разписа с 31 точки, като 21 от тях дойдоха през второто полувреме. Гари Трент Джуниър се включи от пейката с 28, от които 7 тройки. Си Джей Маккалъм оформи дабъл-дабъл – 20 точки и 11 асистенции.

Леброн Джеймс бе най-добър за Лейкърс с 29 точки, 9 борби и 6 асистенции. Денис Шрьодер го последва с 24. Кентавиус Колдуел-Поуп остана с 14 точки.

И ОЩЕ: Серията на шампионите от 59 поредни победи, завоювани с лидерство преди последната четвърт, бе прекъсната.

СТАТИСТИКАТА НЕ ЛЪЖЕ: Домакините имаха аванс от 1 точка преди заключителния период, но Портланд успя да наложи волята си в края. Триото Си Джей Маккалъм, Деймиън Лилард и Юсуф Нуркич изведе Трейл Блейзърс до триумфа с окончателното 115:107.

КАКВО ПРЕДСТОИ: На 30 декември Лейкърс ще приемат Сан Антонио, а Портланд ще излезе срещу Клипърс.