3 C
НачалоБългарияПобеди за Черно море Тича -2 и Хасково в ББЛ А група

Победи за Черно море Тича -2 и Хасково в ББЛ А група

Ето и всички резултати от миналия уикенд

Черно море Тича -2 и Хасково спечелиха мачовете си в ББЛ А група в неделния ден.

На Изток Черно море Тича -2 постигна обрат срещу ИУ с 63:45 в последния и за двата тима мач от редовния сезон. След него те се изравниха с баланс 10-5, но ИУ няма как да бъде изместен от втората позиция, заради победите си срещу този съперник в предишните две срещи.

Баскетболистите на Петко Делев стартираха мача с 8 безответни точки, а след 10 минути игра бяха напред с 16:11. Те обаче не успяха да отбележат нито една тройка за цялото първо полувреме и след само 5 точки през втората част, на почивката вече изоставаха с 21:26. „Моряците“ дръпнаха с 11 точки след паузата, но преди заключителната четвърт ИУ стигна до пълен обрат – 38:37. Черно море Тича -2 обаче бързо си върна водачеството и след силна последна част спечели мача.

Кристиян Попов завърши с 15 точки за Черно море Тича -2. 14 добави Мерт Адем. За съперника по 14 точки реализираха Емил Михалев (9 борби) и Петър Христов (12 борби).

Хасково записа 18-та победа в регион Юг на ББЛ А група. На свой терен тимът не остави шансове на Академик Пловдив -2 със 121:59 и отново се изравни с Хебър, като битката за първото място в редовния сезон ще остане за последния кръг.

Младоците на Академик се бориха, но още в първата част разликата стана двуцифрена – 34:16. Пловдивчани намалиха част от изоставането си във втория период, който спечелиха, фиксирайки 40:54 на почивката. Второто полувреме обаче премина под диктовката на Хасково, който отново започна да увеличава аванса си и спечели убедително.

Ивайло Тонев завърши с 39 и 10 борби за Хасково. Динко Христов добави 25. Кристиян Желев вкара 23 точки. Георги Инджов реализира 23 точки за Академик. С 13 финишира Петър Ралчев. С 10 точки остана Калоян Радичев.