Победи за лидерите в регионите на ББЛ А група

Лидерите в отделните региони на ББЛ А група спечелиха днешните си мачове от редовния сезон.

1280

Макар и в намален състав и без основни играчи като Васил Михайлов и Самуел Франсис, един от първенците на Запад Локомотив 2020 записа нова победа в шампионата, след като се наложи над Правец с 80:70 в столичната зала „Сейнт Джордж“. Гостите поведоха с 9:2 на старта на срещата, но много бързо съперникът им стигна до пълен обрат и на свой ред започна да трупа разлика, като след десет минути игра водеше с 22:13. Столичният тим поддържаше двуцифрен аванс и след паузата, а на почивката се оттегли при 44:31 в своя полза. Правец обаче се доближи само на 4 точки от своя съперник след паузата, но преди заключителната четвърт преднината на Локомотив 2020 отново бе двуцифрена – 64:54. До края двубоят бе доста равностоен, като баскетболистите на Георги Младенов поддържаха аванса си и спечелиха.

Станислав Славейков завърши с 23 точки и 15 борби за победителите. Милен Дудев вкара 20 точки. Кристиян Ставрев е със 17, 11 добави Иван Павлов (7 асистенции). За Правец Данаил Христов вкара 21 точки, с 16 и 12 борби е Павлин Ганчев, а с 10 точки и 8 борби се отчете Николай Иванов.

Водачът в общото класиране на обединения регион Център + Юг Бавни и яростни постигна 13-и успех от началото на сезона, след като се наложи над младия втори отбор на Ямбол с 81:79 в зала „Орловец“ в Габрово. Опитният тим от Плевен започна по-добре срещата и поведе с 8 точки, но след първата четвърт авансът му бе само 3 – 22:19. Вторият период бе доста оспорван. Малко преди края на първото полувреме символичните гости успяха да изравнят, но на почивката Бавни и яростни отново имаше малка преднина при 46:42. Баскетболистите на Стойо Чолаков поведоха за първи път след паузата, но съперникът им отвърна с 15 безответни точки и преди заключителната четвърт вече водеше с 68:54. Ямболии обаче не се отказаха и отново започнаха да топят изоставането си, като малко не им стигна да направят пълен обрат в края.

Максим Генов завърши с 20 точки и 8 борби за успеха, Денислав Трифонов отбеляза 17 точки, Венцислав Георгиев е с дабъл-дабъл от 10 точки и 10 борби. За съперника Николай Нинов бе над всички с 24 точки и 15 борби. Георги Герганов отбеляза 16 точки, с 12 е Ярослав Никонов, Златомир Дончев добави 10 точки и 14 борби.

Несебър пък записа общо десета победа от началото на сезона, след като надви Чардафон на негов терен с 81:68, отново в мач от обединения регион. Двата тима си размениха по една част през първото полувреме. Домакините поведоха с 26:14 след десет минути игра, но реализираха едва 9 точки през втория период и на почивката резултатът отново бе равен – 35:35. Мачът тръгна кош за кош след паузата, но след това Несебър взе инициативата и преди последната четвърт се откъсна с 64:49. Преднината на гостите достигна 24 точки в заключителните минути и въпреки че Чардафон заличи част от пасива си, това нямаше как да промени крайния изход на срещата.

Новото попълнение Емилиян Грудов бе над всички за победителите с 31 точки и 17 борби, Димитър Найденов е с 21 точки и 8 асистенции. Стоян Милчев се отчете с 15 точки и 13 борби, а Ростислав Алексов записа 9 точки и 14 борби. За съперника по 11 точки имат Христо Саркизов и Цветомир Минев, Красимир Александров добави 10.

Предишна статияТурнирът на Регионите по програмата на ФИБА завърши
Следваща статияМонтана 2003 продължава без загуба във втория етап при жените (видео)