4.8 C
НачалоБългари в чужбинаПобеден завършек на редовния сезон за Борислава Христова и Горжов в Полша

Победен завършек на редовния сезон за Борислава Христова и Горжов в Полша

Българката се отчете с 12 точки срещу Вроцлав

Борислава Христова и Горжов се върнаха на правилния път в края на редовния сезон в Полша. Българката и тимът й не оставиха шансове на Вроцлав след 88:63 у дома в мач от 22 кръг в местния шампионат при дамите.

Националката и този път бе сред най-резултатните за Горжов с 12 точки и 3 борби за 28 минути на паркета като титуляр. При стрелбата си бившата възпитаничка на Вашингтон Стейт бе 3/10 от средно разстояние, 1/5 зад дъгата и 3/4 от линията за изпълнение на наказателни удари.

От нейните съотборнички Доминика Овчарзак вкара 18 точки плюс 9 борби.

Моника Ясновска бе най-добра за Вроцлав с 22 точки и 5 борби.

Горжов има в актива си 13 успеха и 7 поражения, което го поставя на четвърто място в класирането в края на редовния сезон. В плейофите Борислава Христова и компания ще излязaт срещу същия съперник, а първият мач е на 12 март.