четвъртък, април 18, 2024
НачалоНБАПобеда №20 за Бостън в НБА (видео)

Победа №20 за Бостън в НБА (видео)

Селтикс наложиха волята си над Торонто

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Бостън достигна до седма победа в последните си осем мача в НБА. Селтикс се справиха с Торонто със 116:110 като гости и вече имат баланс от 20-5, като остава лидер в класирането на Изток.

НАЙ-ДОБРИ: Джейсън Тейтъм поведе колоната на реализаторите за Бостън с 31 точки, от които 5 тройки, плюс 12 борби за дабъл-дабъл. Джейлън Браун добави 22, 8 борби и 8 асистенции. Маркъс Смарт се завърна с 18 точки и 7 борби.

Паскал Сиакам бе най-добър за Торонто с 29 точки, 8 борби и 7 асистенции. Скоти Барнс вкара 21 плюс 7 борби. Гари Трент Джуниър остана с 20 точки.

КЛЮЧЪТ: Домакините имаха аванс от 6 точки на голямата почивка, но Бостън излезе напред със 71:69 след тройка на Джейсън Тейтъм 7 мин. преди края на двубоя. В началото на последната четвърт гостите бяха напред с 90:81, като до финалната сирена не изпуснаха водачеството.

КАКВО ПРЕДСТОИ: На 8 декември Бостън ще играе срещу Финикс, а Торонто ще излезе срещу Клипърс.