12.8 C
НачалоЕвропаНеманя Недович избухна с 39 точки, но и това не спря Макаби...

Неманя Недович избухна с 39 точки, но и това не спря Макаби (видео)

Израелският гранд ликува за четвърти път в последните си пет двубоя в Евролигата

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Макаби Тел Авив ликува за четвърти път в последните си пет мача в Евролигата. В израелската столица селекцията на Янис Сфайропулос отказа Панатинайкос с 89:81 в двубой от 16 кръг в турнира на богатите. Израелският гранд е с баланс от 7-9, което му отрежда 11-то място в класирането, докато “детелините” са 14-ти с 5 победи и 10 загуби.

НАЙ-ДОБРИ: Скоти Уилбекин отбеляза 22 точки за Макаби Тел Авив. Илайджа Брайънт и Отело Хънтър нанизаха по 13, като вторият овладя и 7 борби.

Неманя Недович избухна с рекордните за себе си 39 точки за ПАО, включително 7 тройки, допълнени от 6 асистенции.

СТАТИСТИКАТА НЕ ЛЪЖЕ: Въпреки страхотната игра в нападение на Неманя Недович, Скоти Уилбекин също имаше какво да покаже. Гардът на Макаби Тел Авив вкара 12 точки в последната четвърт, с което тласна Макаби Тел Авив към успеха.

КАКВО ПРЕДСТОИ: На 29 декември Макаби Тел Авив ще приеме Зенит, а ден по-късно Панатинайкос ще има за съперник Цървена Звезда.