12.7 C
НачалоНБАНаказаха Леброн Джеймс за един мач след удара в лицето на Айзея...

Наказаха Леброн Джеймс за един мач след удара в лицето на Айзея Стюарт

Центърът на Детройт пък няма да вземе участие в два двубоя

Една от звездите в НБА Леброн Джеймс ще пропусне следващия мач на своя Лос Анджелис Лейкърс. 4-кратният шампион в лигата е наказан за един двубой, заради удара в лицето на Айзея Стюарт от Детройт отпреди ден. От лигата обявиха още, че центърът на Детройт няма да бъде по екип в два двубоя.

Краля няма да се появи на паркета срещу Ню Йорк утре сутрин, докато Айзея Стюарт ще бъде извън терените срещу Маями и Милуоки. Леброн Джеймс ще загуби $284 000 от заплатата си, докато играчът на Пистънс ще се лиши от $45 000.

Инцидентът между Леброн Джеймс и Айзея Стюарт се разигра по време на срещата между Лейкърс и Детройт, спечелена от „езерняците“ със 121:116. Няколко минути след почивката лидерът на тима от Ел Ей бе изгонен, след като удари своя съперник Айзея Стюарт. Последният пък на няколко пъти опита да отвърне, но бе удържан от охраната в залата.

Луд мач в Детройт: Кръв, удар в лицето на играч на Пистънс и втора дисквалификация в кариерата на Краля (видео)