четвъртък, април 18, 2024
НачалоБългарияМиньор 2015 отказа Спортист с 20 тройки в ББЛ А група

Миньор 2015 отказа Спортист с 20 тройки в ББЛ А група

Георги Дамянов бе най-добър за победителите с 39 точки

Миньор 2015 записа девета поредна победа в ББЛ А група. В дерби от регион Запад, което се проведе в зала „Триадица“ в София, тимът надви убедително Спортист Своге със 108:80.

Баскетболистите в жълто-черни екипи отбелязаха 20 тройки в мача, 10 от които на Георги Дамянов. За сравнение опонентът им имаше 8, откъдето дойде и разликата.

След тази среща Миньор 2015 остава лидер с баланс 17-1, а последният му съперник е с 11-7.

Баскетболистите на Емил Горанов имаха леко предимство в началните минути. Те обаче правеха доста пропуски и въпреки че отборът от Перник допускаше повече грешки, вкара 11 безответни точки и след първата четвърт водеше с 25:21. След размяна на кошове на старта на втория период, Миньор 2015 започна да трупа разлика и на почивката се откъсна с 53:38.

Воденият от Георги Младенов отбор започна второто полувреме със серия от 12-0, като повече от три минути съперникът му не успяваше да се разпише. Разликата в полза на тима достигна 34 точки, благодарение на успеваемостта му от тройката, като преди последната част той водеше с 89:61. Още в средата на третата четвърт символичните домакини минаха границата от 100 точки и нямаха проблем да спечелят убедително.

Георги Дамянов бе най-добър за победителите с 39 точки. Много силен мач изигра и Кристиян Ставрев с 25 и 10 борби, а трипъл-дабъл от 16 точки, 10 борби и 12 асистенции оформи Георги Бързаков.

Най-резултатен за Спортист бе Иван Тилев със 17 точки, като овладя и 7 борби. По 12 вкараха Симеон Ценов и Мартин Раднев. Васил Голов реализира 11 точки, с 10 и 9 борби е Борис Матраков.