10.7 C
НачалоНБАМилуоки издържа на финалния щурм на Ню Орлиънс (видео)

Милуоки издържа на финалния щурм на Ню Орлиънс (видео)

Янис Адетокунбо се разписа с 42 точки за Бъкс

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Милуоки ликува за втори пореден и общо 22-ри път в НБА през този сезон. Бъкс надделяха над Ню Орлиънс със 128:119, нанасяйки на съперника четвърта домакинска загуба през 2022/2023 в лигата.

НАЙ-ДОБРИ: Янис Адетокунбо бе много полезен за гостите и оформи дабъл-дабъл – 42 точки и 10 борби. Брук Лопес добави 30 и 7 борби. Жрю Холидей също стигна до двойните показатели – 18 точки и 11 асистенции.

Йонас Валанчиунас бе над всички за Ню Орлиънс с 37 точки, 18 борби и 5 асистенции. Си Джей Маккалъм се разписа с 31, 8 борби и 9 асистенции. Зайън Уилямсън остана с 18 точки, 7 борби и 7 асистенции.

КЛЮЧЪТ: Бъкс имаха аванс от 18 точки в последната четвърт, но допуснаха съперникът да се върне в срещата след серия от 22-7, за да намали до 114:117 след кош на Си Джей Маккалъм. Милуоки отвърна с две тройки на Жрю Холидей и Брук Лопес и оттам връщане нямаше.

КАКВО ПРЕДСТОИ: На 22 декември Милуоки ще гостува на Кливланд, докато ден по-късно Ню Орлиънс ще излезе срещу Сан Антонио.