13.5 C
НачалоНБАМаями не се даде на Далас (видео)

Маями не се даде на Далас (видео)

41-ви успех за "горещите" в НБА

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Маями прекрати серията си от три поредни загуби в НБА. Пред своята публика „горещите“ отказаха Далас със 129:122, с което се намират на седмо място в класирането на Източната конференция с баланс от 41-37.

НАЙ-ДОБРИ: Джими Бътлър бе много полезен за Маями и оформи дабъл-дабъл – 35 точки и 12 асистенции. Коди Зелър добави 20 и 8 борби. С по 18 точки финишираха Кевин Лав и Макс Струс.

Лука Дончич бе най-добър за Далас с 42 точки, 10 борби и 8 асистенции. Тим Хардуей Джуниър вкара 31 плюс 6 борби и 7 асистенции. Кайри Ървинг остана с 23 точки и 8 асистенции.

КЛЮЧЪТ: Хийт водеха със 76:64 на голямата почивка, като увеличиха преднината си до 18 точки през второто полувреме. Във финалните минути домакините издържаха на щурма на съперника, който бе 61% в стрелбата от игра, но и това не го спаси.

КАКВО ПРЕДСТОИ: На 5 април Маями ще гостува на Детройт, докато след по-малко от 24 часа Далас ще играе срещу Атланта.