1.2 C
НачалоЕвропаМариус Григонис герой за Жалгирис (видео)

Мариус Григонис герой за Жалгирис (видео)

4 поред за литовския първенец в Евролигата

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Жалгирис ликува за четвърти пореден път в Евролигата през този сезон. Литовците отказаха Байерн Мюнхен със 74:73 у дома в мач от 16 кръг в турнира на богатите. Селекцията от Каунас е с 9 успеха и 7 поражения, което я поставя на осмо място в класирането, докато германците са четвърти с баланс от 10-6.

НАЙ-ДОБРИ: Мариус Григонис изнесе силен двубой за Жалгирис и отбеляза 22 точки. Артурас Милакнис добави 11.

Джейлън Рейнълдс бе най-резултатен за Байерн Мюнхен със 17 точки и 7 борби. Ник Уейлър-Баб реализира 16 и 5 борби. Пол Зипсър остана с 14 точки.

СТАТИСТИКАТА НЕ ЛЪЖЕ: Мариус Григонис се превърна в герой за Жалгирис, след като вкара победния кош, дошъл 0.2 секунди преди сирената след асистенция на Томас Уолкъп. Няколко секунди по-рано Ник Уейлър-Баб бе извел Байерн напред със 73:72.

КАКВО ПРЕДСТОИ: На 29 декември Жалгирис ще гостува на АЛБА Берлин, а ден по-късно Байерн Мюнхен ще приеме Барселона.