сряда, април 24, 2024
НачалоНБАЛейкърс се върнаха от - 25 точки и подчиниха Портланд (видео)

Лейкърс се върнаха от – 25 точки и подчиниха Портланд (видео)

Леброн Джеймс с дабъл-дабъл за "езерняците"

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Лос Анджелис Лейкърс заличиха пасив от 25 точки на голямата почивка, за да направят обрат срещу Портланд и да стигнат до победата със 121:112 като гости. Това бе втори пореден и общо 22-ри успех за „езерняците“ в най-силното първенство в света през 2022/2023.

И ОЩЕ: Тимът от Ел Ей допусна изоставане от 32 точки във втората четвърт. Лейкърс станаха първият отбор в НБА от 20 октомври 1962 г. след Бостън, който печели мач въпреки че е назад с 30 или повече точки в един от четирите периода.

КЛЮЧЪТ: „Езерняците“ бяха безпощадни през второто полувреме, в което доминираха след 75:41. Това се случи, след като Томас Брайънт изведе отбора си напред с 97:95 7.54 мин. преди края. Въпреки усилията на Деймиън Лилард, Леброн Джеймс и Денис Шрьодер дадоха аванс на Лейкърс от 9 точки, които тимът им запази до края.

НАЙ-ДОБРИ: Леброн Джеймс поведе колоната на реализаторите за Лейкърс с 37 точки и 11 борби. Томас Брайънт добави 31 и 14 борби. Денис Шрьодер се отчете с 24 точки, 6 борби и 8 асистенции.

Анфърни Саймънс бе най-резултатен за Портланд с 31 точки, от които 7 тройки. Деймиън Лилард финишира с 24, 6 борби и 10 асистенции. Джеръми Грант остана с 19 точки.