1.2 C
НачалоНБАЛейкърс биха Голдън Стейт в мач №1300 за Краля в редовния сезон...

Лейкърс биха Голдън Стейт в мач №1300 за Краля в редовния сезон (видео)

Шампионите с 24-ти успех в НБА през сезона

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Леброн Джеймс изигра своя мач №1300 в редовния сезон в НБА, а Лос Анджелис Лейкърс завоюваха победа №24. „Езерняците“ се наложиха над Голдън Стейт със 117:91 у дома, като ликуваха за втори пореден път в лигата.

НАЙ-ДОБРИ: Леброн Джеймс се отчете с 19 точки и 6 борби за Лейкърс. Маркийф Морис и Алекс Карузо вкараха по 13. Кайл Кузма и Денис Шрьодер приключиха с по 12 точки, като първият грабна и 11 борби.

Ерик Паскал бе най-резултатен за Голдън Стейт с 18 точки. Стеф Къри остана с 16 и 7 асистенции.

СТАТИСТИКАТА НЕ ЛЪЖЕ: Шампионите изнесоха силно първо полувреме, в което навъртяха рекордните за себе си през 2020/2021 за този период от време 73 точки. На голямата почивка преднината им бе 29. Най-големият аванс на Лейкърс в срещата пък бе 35 точки, дошъл в края на третия период.

И ОЩЕ: Уориърс останаха без Дреймънд Грийн през втората четвърт, след като той изкълчи глезен и игра едва 13 минути.