10 C
вторник, април 23, 2024
НачалоБългарияЛевски спечели първия мач от втория турнир в шампионата на колички

Левски спечели първия мач от втория турнир в шампионата на колички

Шампионът ще играе отново утре

Шампионът Левски победи Черно море Тича в първия мач от втория турнир на Осмото държавно първенство по баскетбол на колички. „Сините“ се наложиха с 64:43 в зала „Триадица“.

Георги Иванов завърши с 31 точки, 18 борби и 7 асистенции. С 12 се отличи Антон Фиков, а 11 и 6 асистенции записа Николай Ваклинов.

За варненци 22 точки и 18 борби най-добър бе Мартин Иванов, 11 и 10 борби регистрира Христо Мисляков, а с 6 точки и 11 борби финишира Ахмед Ахмед.

Довечера „моряците“ излизат срещу лидера София Балкан, а утре (4 юни), в 10.00 ч. е дербито между Левски и София Балкан.