8.9 C
НачалоЕвропаЛевски постигна първи успех в Балканската лига насред Северна Македония (видео)

Левски постигна първи успех в Балканската лига насред Северна Македония (видео)

"Сините" не оставиха шансове на Академия ФМП

КАКВО СЕ СЛУЧИ: Левски записа първа победа в Delasport Балканска лига през този сезон. Селекцията на Тити Папазов не се затрудни с Академия ФМП със 103:74 като гост в мач от група А на турнира. Шампионът на България е четвърти в своя поток, като има и 2 загуби в актива си.

НАЙ-ДОБРИ: Ивица Радич свърши доста работа за Левски и оформи дабъл-дабъл – 25 точки и 11 борби. Марио Литъл добави 15. Цветомир Чернокожев също стигна до двойните показатели – 14 точки и 11 борби. Николай Михайлов и Венцислав Петков се отчетоха с по 12, като първият грабна и 6 борби.

Били Айви бе над всички за Академия ФМП с 41 точки и 9 борби, от които 6 тройки. Лука Стояновски остана с 12 и 6 борби.

КЛЮЧЪТ: След равностойното начало серия от 10-0 даде предимство на гостите от 11 точки, но Академик ФМП постави на таблото 17:26 в края на първата част. През втория период домакините сведоха пасива си до 2 точки, но Левски се възползва от пропуски на съперника и увеличи до 46:37. След паузата тимът от София започна с нова силна серия за 8-2 и стигна до +15 в своя полза, за да си осигури контрола над двубоя.

И ОЩЕ: Заради контузия Левски не може да разчита на Чавдар Костов.

КАКВО ПРЕДСТОИ: На 23 декември Левски ще приеме Апоел Галил Елион.