8.9 C
събота, април 20, 2024
НачалоБългарияКошове в последните секунди решиха част от неделните мачове в ББЛ А...

Кошове в последните секунди решиха част от неделните мачове в ББЛ А група

Oбщо осем двубоя от втория ешелон се изиграха преди ден

Осем мача от ББЛ А група се изиграха в неделния ден, като някои от двубоите бяха много оспорвани и решени в последните секунди.

В най-интригуващия мач от регион Център Локомотив Горна Оряховица надви младия състав на Дунав Русе с 83:80 в зала „Ивайло“ във Велико Търново. Цялата първа четвърт вървеше кош за кош, а след 10 минути игра Локомотив водеше с 20:18. Разликата в полза на тима достигна 10 точки през втория период, но на почивката съперникът им обърна за 41:40. Двата отбора продължиха да си разменят водачеството и след паузата, а преди последната част съставът от Горна Оряховица бе напред с 65:60. В оставащото време отново имаше серия от обрати, но Локомотив успя да измъкне успеха в последните секунди.

Дабъл-дабъл за победителите от 20 точки и 11 борби записа Георги Павлов. Данаил Киров се отчете с 16 точки, Тони Прокопиев има 15 и 9 борби. Радослав Иванов вкара 13 точки, а Фурууа Брендакс бе с 12 и 7 борби. За Дунав над всички с 31 точки и 7 борби бе Асен Нейков, а Теодор Трифонов завърши със 17 точки и 10 борби.

На Изток лидерът ИУ записа драматична победа срещу Светкавица с 83:82 в собствената си зала. Двата тима си размениха по една част през първото полувреме, като на почивката домакините водеха с 46:38. Преднината на варненския тим стана двуцифрена през втория период, но отборът от Търговище стигна до нов обрат и последната четвърт започна при равенство – 63:63. Драмата продължи до последно, без нито един от двата тима да успее да натрупа солиден аванс. Три секунди преди края Светкавица водеше с 82:81, но кош със сирената на Александър Подскочиев донесе успеха на ИУ.

Най-резултатни за победителите с по 22 точки бяха Цветан Савов и Николай Маринов, с 12 е Петър Христов. За съперника Димитър Янчев се отчете с 24 точки и 11 борби. Георги Минков реализира 20 точки, с 18 е Александър Янчев, а дабъл-дабъл от 13 точки и 11 борби записа Калоян Стоянов.

Такава драма нямаше в регион Запад, където Политехника нанесе трета поредна загуба на Балкан-2, побеждавайки го с 91:57 в столичната зала „Сейнт Джордж“. Двубоят започна доста оспорвано, като след 10 минути игра столичният тим взе леко предимство за 24:21. Малко след началото на втория период обаче баскетболистите на Янко Янчев направиха серия от 13-0 и на почивката се откъснаха с 48:31 след общо 30 точки на Стефан Георгиев и Йордан Кирилов. „Зелените“ пък разчитаха основно на Александър Гавалюгов, вкарал 22 от точките им до момента. Доминацията в подкошието на Политехника стана още по-осезаема след паузата. Тимът лимитира балканци едва до 4 точки и преди заключителната четвърт се откъсна със 77:35. Баскетболистите на Мирослав Ралчев спечелиха последната част, но без това с нещо да промени крайния изход на срещата.

Стефан Георгиев бе над всички за победителите с 26 точки и 13 борби. Ивайло Константинов записа 17 и 7 борби, а по 14 точки вкараха Йордан Кирилов (13 борби) и Лъчезар Везирски. За Балкан-2, играл само с юноши и без Илиян Пищиков, Александър Гавалюгов реализира 24 точки (6 тройки), а 10 добави Николай Ненчев.