13.8 C
НачалоБългарияКатегорични победи в първите мачове от ББЛ А група за 2022 г.

Категорични победи в първите мачове от ББЛ А група за 2022 г.

Миньор 2015 и Вихър без грешка на старта на годината

С общо четири мача в два от регионите започна 2022 г. в ББЛ А група, като във всички тях бяха постигнати победи с големи разлики.

В единствената среща от регион Запад лидерът Миньор 2015 надигра на свой терен Микс с 81:65.

След размяна на кошове на старта, баскетболистите на Георги Младенов започнаха да трупат разлика и след 10 минути игра се откъснаха с 22:9. Столичният тим обаче подобри играта си през втория период и започна да топи изоставането си, като на почивката от него бяха останали едва 6 точки – 29:35. Играта продължи да бъде на приливи и отливи и след паузата. Първо домакините дръпнаха със 17 точки, но преди последната част Микс отново се доближи, този път при 51:59. Миньор обаче не позволи разликата да падне още и след категорична заключителна четвърт си осигури успеха.

Кристиян Ставрев се включи силно от пейката за победителите с 27 точки и 9 борби. Георги Бързаков реализира 15 точки, а с 13 е Георги Дамянов. За съперника Валентин Анакиев записа 17 точки и 11 борби, а 14 точки има Стефан Гогев.

В регион Център също нямаше изненади. В двубой от средата на таблицата Вихър Айтос спечели срещу Чардафон с 94:59, най-вече заради сериозното си предимство в подкошието.

Баскетболистите на Дечо Коешинов на практика си свършиха работата още през първото полувреме. Те поведоха с 26:16 след 10 минути, а на почивката преднината им вече бе 19 точки – 46:27. След паузата играта бе сравнително равностойна, като Вихър поддържаше солиден аванс и последната четвърт започна при 68:46 в негова полза. В оставащото време разликата мина границата от 30 точки и тимът нямаше проблем да спечели убедително.

Над всички за успеха бе Стоян Милчев с 28 точки и 16 борби. Георги Стоянов реализира 21 точки, Стоил Аладжов има 14 и 11 борби, а Тодор Георгиев записа 10 точки и 7 борби. За тима от Габрово Стефан Бакалов реализира 15 точки, като той бе и единственият с двуцифрен актив.