13.5 C
НачалоБългарияКатегорична четвърта поредна победа за Балкан-2 в ББЛ А група

Категорична четвърта поредна победа за Балкан-2 в ББЛ А група

„Зелените“ не оставиха шансове на Енигма Фойерверк

Балкан-2 записа четвърта поредна победа в регион Запад на ББЛ А група. В среща, изиграна в зала „Триадица“ в София, тимът бе убедителен срещу Енигма Фойерверк със 102:55, след като водеше през цялото време.

Младоците от Ботевград вкараха 17 тройки срещу 5 за опонента си. Те направиха едва 5 грешки срещу 23, като доминираха сериозно и при асистенциите – 30 срещу 12. След тази среща Балкан-2 вече е с баланс 5-4 в шампионата, докато последният му съперник е с 3-7.

„Зелените“ започнаха много силно мача и само за няколко минути натрупаха двуцифрен аванс, а след първата четвърт бяха напред с 25:19. Разликата в тяхна полза продължи да расте и през втория период, като на почивката те вече водеха с 54:31.

Темпото се запази и след паузата. Баскетболистите на Мирослав Ралчев запазиха високата си резултатност и се възползваха от многото грешки на столичния тим, като преди заключителната четвърт преднината им бе почти двойна при 83:42. В оставащото време ботевградчани намалиха леко темпото, но въпреки това направиха победата си още по-изразителна.

Мариян Хубанов бе най-резултатен за победителите с 24 точки (5 тройки). Александър Гавалюгов реализира 22 точки (4 тройки), Николай Ненчев има 19 точки (5 тройки), а с 11 точки е Михаил Гавазов. Силно се включи и Павлин Петров с 9 точки и 14 борби.

За отбора на Георги Давидов Радостин Димитров вкара 11 точки, по 10 добавиха Любомир Орешаров (10 борби) и Александър Георгиев.