12.8 C
НачалоБългари в чужбинаКарина Константинова над всички за Сан Салваторе в Италия

Карина Константинова над всички за Сан Салваторе в Италия

16 точки за българката срещу Валдарно

Карина Константинова и Сан Салваторе не успяха за пети пореден път в Италия. Българката и съотборничките й загубиха от Валдарно с 64:71 у дома в мач от 24 кръг в регион Юг на Серия А2.

Националката не получи нито миг почивка в срещата, като се превърна във водещ реализатор на Сан Салваторе. Карина Константинова поведе колоната на най-добрите за победителите с 16 точки, 2 борби и 2 асистенции за 40 минути на паркета. При стрелбата си тя бе 2/4 от средно разстояние и 4/8 зад дъгата.

Антония Пересон бе най-добра за Валдарно с 16 точки.

Сан Салваторе е с баланс от 9-11 и се намира на девето място в класирането на своя регион. На 13 април Карина Константинова и компания ще спорят с Пати.