четвъртък, април 25, 2024
НачалоБългарияИУ и Миньор 2015 продължават без загуба в ББЛ А група

ИУ и Миньор 2015 продължават без загуба в ББЛ А група

Двата състава се справиха с Шоутайм и Правец

Икономически университет и Миньор 2015 продължават без загуба от началото на сезона в ББЛ А група. Двата тима записаха по още една победа в своите региони.

На Изток ИУ на свой терен се наложи над Шоутайм с 89:79. Цялото първо полувреме бе изключително оспорвано и с многократни смени на водачеството. Разликата така и не надхвърли 5 точки, а на почивката ИУ водеше с 43:39. След паузата обаче баскетболистите на Кирил Петров взеха инициативата и започнаха да трупат аванс, като преди заключителната четвърт се откъснаха с 69:53. В края Шоутайм успя да свали изоставането си до 6 точки, но не и да стигне до пълен обрат.

Николай Маринов бе в основата на успеха за ИУ с 37 точки (6 тройки) и 10 борби. Димитър Илиев вкара 12 точки, по 11 имат Петър Христов и Емил Михалев. Пламен Илиев вкара 24 точки за Шоутайм. Николай Николов завърши с дабъл-дабъл от 23 точки и 10 борби, Красимир Димитров се отчете със 17 точки и 9 борби.

В среща от регион Запад, която се проведе в столичната зала „Сейнт Джордж“, Миньор 2015 надви Правец с 94:72. Двубоят започна с висока резултатност и многократни смени на лидерството, а след 10 минути игра баскетболистите на Георги Младенов водеха с 29:25. Те поддържаха аванс от няколко точки през втория период, а на почивката преднината им вече бе двуцифрена – 50:39. Тимът от Перник стартира много силно второто полувреме и дръпна с 22 точки, но преди заключителната четвърт разликата отново бе 11. В оставащото време обаче Миньор отново увеличи преднината си и спечели убедително.

Георги Дамянов бе най-резултатен за победителите с 22 точки. Милен Дудев се отчете със 17 точки, 11 борби и 8 асистенции, Кристиян Ставрев има 16 точки и 8 борби, Драгомир Енчев е с 13 точки, 12 вкара Георги Бързаков, а 11 добави Христо Гатев. За Правец Стефан Гунински отбеляза 17 точки, Тодор Колев наниза 16, а с 11 точки и 18 борби е Павлин Ганчев.