22.8 C
НачалоБългарияИнтересни мачове на старта на редовния сезон в ББЛ А група

Интересни мачове на старта на редовния сезон в ББЛ А група

Пет двубоя поставиха начало на битките в регионите Център и Запад

Редовният сезон в ББЛ А група започна в неделния ден, след като преди седмица станаха ясни и всички участници в шампионата. Общо пет мача в регионите Център и Запад се изиграха, като някои от тях бяха много оспорвани.

В най-интересния двубой от регион Център Чардафон победи завърналия се при мъжете Дунав Русе със 77:64 в зала „Ивайло“ във Велико Търново.

Тимът от Габрово имаше предимство почти през цялата първа четвърт, но след десет минути игра съперникът му водеше със 17:16. Малко след началото на втория период обаче Чардафон си върна водачеството. Тимът завърши полувремето с 13 безответни точки, като на почивката дръпна с 37:23. Въпреки че вкара едва 6 точки в предишната част, Дунав заигра много силно след паузата и преди решителна четвърт намали изоставането си при 53:57. В оставащото време обаче Чардафон отново натрупа разлика и спечели убедително.

Играещият треньор Антонио Станков бе над всички за победителите с 19 точки и 9 борби. Димитър Тодоров вкара 18 точки, с 13 е Димитър Радев.

За русенския тим Асен Нейков се отчете с 14 точки, 12 има Теодор Трифонов. Иван Живков се отчете с 11, 10 добави Виктор Благословинов.

На Запад Микс надви съставения от юноши Балкан – 2 с 80:79 в драматичен мач в зала „Сейнт Джордж“ в София.

След сравнително равностойна първа част столичният тим поведе с 18:14. Последваха няколко смени на водачеството, а на почивката преднината на отбора вече бе двуцифрена – 42:32. Разликата в полза на Микс достигна 13 точки след паузата, но преди заключителната четвърт „зелените“ намалиха до 55:59. 5.5 секунди преди края ботевградчани се доближиха само на точка, като имаха шанс и за последна атака, с която да спечелят мача. Те обаче не успяха да се организират добре в нападение и победата отиде за съперника.

Евгени Иванов записа дабъл-дабъл за победителите от 21 точки и 11 борби. По 13 точки вкараха Денислав Василев и Милен Костов, с 10 е Стефан Гогев.

За отбора от Ботевград Александър Гавалюгов бе водещ реализатор с 27 точки. Илиян Пищиков е с 20 точки и 7 борби, Хрисимир Маринов реализира 15 точки, с 14 е Михаил Гавазов.