9.6 C
НачалоБългари в чужбинаИван Алипиев на ниво при дебюта си за Латина в Италия

Иван Алипиев на ниво при дебюта си за Латина в Италия

Крилото близо до дабъл-дабъл на старта в Серия А2

Иван Алипиев изигра първи минути с екипа на новия си отбор в Италия. Българинът дебютира официално за Латина при загубата му от Монферато със 70:91 като гост в мач от 1 кръг в Серия А2.

Националът бе сред титулярите за „нерадзурите“ и оправда доверието на своите треньори. Иван Алипиев бе сред най-добрите за Латина, отбелязвайки 10 точки плюс 6 борби, 2 асистенции и чадър.

При стрелбата си бившият възпитаник на Лойола Меримаунт бе 5/8 от средно разстояние. Иван Алипиев остана на паркета 22 минути.

От неговите съотборници Майк Люйс приключи с 18 точки и 6 борби.

Лусио Редиво бе най-добър за Монферато с 20 точки.

Домакините показаха по-точен мерник в стрелбата от тройката – 11/25 срещу 6/28 за Латина. Освен това, Монферато направи и повече асистенции – 25 срещу 18 завършващи подавания за Иван Алипиев и компания.

Следващият мач на Латина в група „Зелено“ на Серия А2 ще бъде на 8 октомври. Тогава Иван Алипиев и съотборниците му ще приемат Урания Милано.