10.2 C
НачалоБългари в чужбинаИван Алипиев допринесе за нов успех на Лойола отвъд океана (видео)

Иван Алипиев допринесе за нов успех на Лойола отвъд океана (видео)

12 точки за българина срещу Сан Франциско Юнивърсити

Макар и в скъсена ротация, Иван Алипиев и Лойола Меримаунт спечелиха за четвърти пореден път в колежанското първенство на САЩ. Българинът и тимът му се справиха с университетския тим на Сан Франциско с 68:63 като гости.

Двуметровото крило бе с основна заслуга за серия от 15-5, дело на “лъвовете”, в последните 7 минути на втория период. Иван Алипиев приключи двубоя с общо 12 точки, като бе 2/4 от средно разстояние, 2/3 от тройката и 2/2 от линията за изпълнение на наказателни удари.

На сметката си бившият играч на Академик София остави още 6 борби за 40 минути на паркета, след като започна сред титулярите на Лойола.

От неговите съотборници Илай Скот отбеляза 18 точки плюс 6 борби и 7 асистенции.

Джемари Буйе бе най-резултатен за Сан Франциско Юнивърсити с 33 точки

Лойола Меримаунт има в актива си 11 победи и 6 загуби през този сезон при колежаните, включително и баланс от 6-3 в силната конференция West Coast. На 20 февруари Иван Алипиев и компания ще излязат срещу Бригам Йънг Юнивърсити.